Afyon Halı Yıkama

Halı Yıkama

Afyon  halı yıkama olarak, halı temizlime işlemini nasıl yaptığımızı detayları ile bilmenizi isteriz.Ev ve işyerlerimizde kullanmakta olduğumuz halıların temiz olması sağlığımız ve görünüm açısından büyük önem taşımaktadır.Yıkanmayan halılar öyle bir hal alır bulunduğu yerdeki insan sağlığına zarar verir.Afyon  halı yıkama sizi bu sağlıksız ortamdan kurtarmak üzerinde uzun zaman geçirdiğiniz halıları eski görünümüne ve sağlıklı hale getirmektedir.Halılarınız düzenli bir şekilde yıkanmadığı taktirde bu yukarıda saydığımız tehlikeleride beraberinde getirir.

Değerli ev hanımları size yardımcı olmak adına Afyon halı yıkama konsunda istediğiniz zaman yaz kış fark etmez bir telefon kadar yakınınızdayız. Halılarınızı yıkatmaya karar verdiğinizde veya halılarınızın temizlenme zamanı geldiğinde bir telefonla 0537 941 92 88.bize ulaşabilirsiniz.Ücretsiz servislerimizle evinizden alıp, halılarınız itina ile yıkandıktan sonra yine ücretsiz servislerimizle evinize kadar getirilip teslim ederiz. Halılarımdaki kirler çıkmaz,bu halı temizlenmez, bu lekeler kesinlikle çıkmaz demeyin.fFirmamız kullandığı deterjanlar sayesinde halılarınızda en inatçı ve çıkmaz dediğiniz en zor lekelerden bile eser kalmamaktadır. Halı yıkama için kullandığımız temizlik maddeleri halılarınıza zarar vermez, en önemliside insan sağlığına zarar vermez.

Afyon Halı Yıkama Bilgileri

Halı yıkama sektörüne uzun yıllardır hizmet veremekte olan Afyon  Halı Yıkama Fabrikası, son teknoloji halı yıkama makinaları ile çalışmaktadır.Uzman ekipleriyle Afyon merkez ve ilçelerinde faaliyete devam etmektedir.Halılarınız fabrikamıza getirldiği anda kayıt altına alınır ki biz buna barkodlama işlemi diyoruz karışıklık olmaması için yapılan bir işlemdir.

Sonrasında  halılarınız özelliklerine göre ayrılır. Çünkü her halının kendine özgü yıkanma şekli vardır. Eğer bütün halıları aynı kalitedeve aynı cins gözüyle görürseniz halı yıkama işlemide aynı olacağından halalarınız zarar görebilir ve hatta kullanılmaz hale gelebilir. Biz bu yüzden halıları cinsine göre ayırıp gerekli yıkama işlemlerine tabii tutmaktayız.

Halıların Tozlardan Temizlenmesi

Ücretsiz servisimizle kapınızdan alınan halılarınızı, halı temizleme bölümüne almadan önce toz alma makinesinden geçiriyoruz. Makineden gecen halılar içindeki kum, toz, kıl ve buna benzer yabancı maddelerden arındırılır. Bu aşama halı temizleme (yıkama) konusunda en önemli aşamalardan birisidir. Toz makinesinden geçmeyen halıların içinde bulunan kum, toz vb. maddeler su ile temas ettiğinde çamur halini alır, çıkması imkânsız hale gelir ve halı yıkama aşamasında çıkması mümkün değildir.

 

Halıların Yıkama İşlemi

Toz dolabından geçen halılarınız 100% bitkisel Cleanvac halı şampuanı ile tam otomatik bant sistemli çift yönlü fırçalarla ön ve arkası dönüşümlü olarak halı yıkama makinesinden geçirilir. Varsa lekeye özel işlem uygulanır. Fırçalama işlemi bittikten sonra halı yıkama makinemizin son aşamasında halı üzerindeki şampuan ve su durulanıp vakumlanır.

Halıların Makinelerde Sıkılması

Bant sistemli tam otomatik halı yıkama makinesinden gecen halılarınızı santrifüj makinesinde halının cinsine göre uygun devirde sıktırarak üzerindeki fazla suyun atılması sağlanır. Halı üzerindeki yaklaşık 95% oranındaki suyun atılmasından sonra halının hem daha kısa zamanda kuruması sağlanır hem de halı ilmiklerinin yıpranması önlenmiş olur. Halı santrifüj makinesine rulo halinde koyulduğu için sıkma esnasında hiç bir zaman zarar görmez.

Halıların Askılarda Havalandırılması

Santrifüjden çıkan halılarınız kurutma odasına alınmadan önce havalandırma askılıklarına asılıp havalandırılır. Kurutma odamıza alınan halılarınız,elektrikli, sıcak hava üfleyen ve aynı zamanda ortamdaki nemi çeken makine ile 8 saat gibi kısa bir sürede kurutulur.

Halıların Hav Alma İşlemi

Kurutma odasından çıkan halılarınız hav alma makinesinde havı alınıp yatımına taranarak kalite kontrolden geçirilir ve paketlemeye alınır. Halı yıkama işleminde paketleme bölümü önemli bir aşamadır lekesi çıkmamış halılarınızı tekrar yıkama bölümüne alınır.

Halıların Paketlenmesi

Havı alınan ve yatımına taranan pırıl pırıl ve tertemiz halılarınız müşteri numarasına göre ayrılır .Müşterilerimize ücretsiz servisimizle teslim edilir.

Özel Halı Türleri 

Özel halı yıkama hizmetinde bir dizi teknikler kullanılır. Yün halı, Isparta halı, hereke halı, cin halısı, ipek halı gibi özel ve degerli halılarınızın yıkama işlemi fabrikamızda rahatca ve güvenli bir bicimde yapılmaktadır. Bilincsiz halı yıkama fabrikalarının bozduğu renklerinin soldurdugu halıların yıkama işlemi sırasında tamir ve renkleriyle oynama tecrübesine sahibiz. Halı yıkama işleminin yanında eskitme hizmetimizde bulunmaktadır.