Petek Temizlemenin Faydaları Nedir ?

Dört mevsim yaşamaya el verişli coğrafyamızda kış ayları soğuk ve çetin geçmektedir. Yaşam alanlarında bu gibi durumlar için farklı ısınma yöntemlerine ihtiyaç duyarız. Genellikle doğalgaz yakıtı kullanılarak ısınma tercih edilir. Kombi sistemine bağlı kalorifer peteklerinin ısınması sonucu dışarıdaki soğugu engellemiş oluruz. Petek sisteminin içerisinde ki su kireç ve ısınıp, soğuması sonucu petek çamuru oluşmasına neden olur.Bu petek çamuru çalışma sisteminin önüne geçerek, ısınmayı engeller. Bu tip durumlarda peteklerin üst kısmı ısınır, fakat alt kısmı soğuk kalır. Peki bu durumu nasıl kurtarabiliriz? Tek çözüm yolu petek temizliği yaptırmaktır.

Petek temizliği ne zaman yapılmalıdır?

  • Bilindiği üzere peteklerin içerisinde siyah su bulunması peteklerin kirlilik oranını net göstermez. Bu nedenle petek temizleme zamanının geldiği belli olmaz. Peteklerin içerisinde meydana gelen çamurlaşma kıvamında kahverengi veya tortumsu maddeler görüldüğünde petek temizleme yaptırabilirsiniz.
  • Kombiniz aşırı ısınma hatası veriyorsa petek temizliği yaptırılmalıdır.
  • Peteklerin üst kısımları ısnıyor fakat alt kısımları ısıtmıyor ise temizlik zamanı gelmiştir.
  • Ay sonunda kabarık gelen bir fatura ile karşılaşmanız durumunda petek temizliği yaptırmanız en doğru çözüm olur.
  • Genellikle tesisat borularında biriken tortular sirkülasyonu yavaşlatarak, tesisattaki sıcak suyun soğumasına neden olur. Tesisat borularına yapım aşamasında inşaat atıkları da kaçabilir. Tesisat borularında ki en ufak bir engel suyun akışını durdurabilir. Bu durumda petek temizliği yapılması çözüm olacaktır.

Petek temizliğinin faydaları nelerdir?

Peteklerin içerisinde olaşan petek çamuru ısınmayı olumsuz yönde etkiler. Isınmanın yanı sıra petek çamuru kombi arızalarına,peteklerin delinmelerine,eşanjör ve devir daim pompasının bozulmasına neden olur. Yüksek doğalgaz faturaları ödemenize ve paranızın karşılığını alamamanıza sebep olur. Petek temizliği yaptıranların %100 ‘ü olumsuzluklarla karşılaşmaz. Çünkü petek temizliği kombiye,sisteme ve cebinize yarar sağlayan bir işlemdir. Isınmada % 100 fark ettirerek,gelen faturdan tassarruf ettirir.

Cihazla Petek Temizleme

Firmamız petek temizleme konusunda profesyonel hizmetler sunmaktadır. Petek temizleme işlemini hiçbir kimyasal kullanmadan tamamen doğal çözüm yöntemleri ile yapmaktadır. Petek temizliğinin kimyasallar ile yapılanından daha etkili bir sistem ile peteklerin içerisine nüfuz eden petek çamurunu temizler, petekleri pak ve ısınmaya hazır hale getirir. Kimyasal kullanılmadan yapılan petek temizleme işlemine kimyasalsız petek temizleme adını firmamız vermiştir. İstanbul ve Tekirdağ ilçelerinde faaliyet gösteren firmamız 7/24 hizmet vermektedir.